یازده روش تبلیغاتی ارزان یا رایگان

یازده روش تبلیغاتی ارزان یا رایگان

تبلیغات آنلاین اکنون یک بخش ضروری – و کم هزینه – از بازاریابی یک کسب و کار کوچک است. مطالعات نشان می دهد که بیش از سه چهارم مصرف کنندگان بریتانیا قبل از خرید، تحقیقات آنلاین انجام می دهند. این آمار قابل توجه اهمیت ایجاد یک حضور آنلاین برای کسب و کار شما را نشان می دهد و پتانسیل دسترسی به مشتریان و مشتریانی را که به دنبال خرید محصولات و خدماتی مانند شما هستند وجود دارد. شرکت های زیادی وجود دارند که خدماتی را برای تبلیغ کسب و کار شما به صورت آنلاین ارائه می دهند. اما با داشتن یک استراتژی تبلیغاتی مؤثر، احتمالاً می توانید بیشتر این تبلیغات را خودتان با هزینه بسیار کم یا حتی رایگان انجام دهید. در اینجا 11 روش ارزان و رایگان برای بازاریابی آنلاین کسب و کار شما آورده شده است.

1-یک وب سایت شرکت بسازید

ممکن است عقل سلیم به نظر برسد، اما کسب و کار شما به یک وب سایت برای رقابت آنلاین نیاز دارد. بدون یک وب سایت، شما با یک نبرد سخت دائمی روبرو خواهید شد تا قابل مشاهده باشید و حرفه ای به نظر برسید. پس از راه اندازی، یک وب سایت تنها چند پوند در سال برای میزبانی و نام دامنه برای شما هزینه خواهد داشت و با آن می توانید مشتری و فروش ایجاد کنید.

2-تبلیغات آنلاین

هر کسب‌وکاری می‌تواند با استفاده از آگهی‌های طبقه‌بندی شده آنلاین در سایت‌هایی مانند Gumtree و Craigslist در معرض دید قرار بگیرد، و این می‌تواند بسیار ارزان یا حتی رایگان باشد. شما می توانید هر روز تبلیغات هدفمند برای کسب و کار خود را به صورت آنلاین قرار دهید و افراد از طریق جستجو آنها را پیدا خواهند کرد. شما می توانید هر چیزی را از یک رویداد یک روزه مانند فروش گاراژ گرفته تا خدماتی مانند عکاسی، لوله کشی یا باغبانی تبلیغ کنید.

3-از بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنید

ترافیک رایگان موتورهای جستجو معادل برنده شدن در قرعه کشی است. اگر بتوانید موتورهای جستجو را متقاعد کنید که وب سایت شما مناسب ترین سایت برای کلمات کلیدی مورد نظر شما است، باید یک جریان ثابت از ترافیک دریافت کنید. بخشی از این ترافیک به طور طبیعی به درآمد تبدیل می شود. شما می توانید بهینه سازی اولیه را خودتان به صورت رایگان انجام دهید، یا می توانید به کسی پول بدهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

4- بازاریابی محتوا

یک استراتژی بازاریابی محتوای موفق، ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت می کند و به بهینه سازی موتورهای جستجو کمک می کند و می تواند کاملا رایگان باشد. با این حال، می تواند کار فشرده باشد، و شما باید یک نویسنده ماهر (و سریع) باشید. ممکن است ارزش داشته باشد که از یک نویسنده مستقل در سایتی مانند Fiverr یا Upwork استفاده کنید تا تخصص شما را به مقالاتی خوش نوشته تبدیل کند، زیرا شانس بیشتری برای پذیرش برای انتشار در سایت های دیگر نسبت به سایت شما خواهد داشت.

5-از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

برخی از کسب و کارها برای هدف قرار دادن ترافیک رسانه های اجتماعی عالی هستند و برخی دیگر اینطور نیستند. ایجاد یک نمایه تجاری در توییتر یا صفحه فیس بوک را در نظر بگیرید. این حساب ها به شما این امکان را می دهند که مستقیماً با مخاطبان آنلاین ارتباط برقرار کنید. می توانید تصاویر محصول را پست کنید، به مشتریان در مورد تبلیغات یا رویدادها اطلاع دهید و مشتریان خوشحال را تشویق کنید تا جزئیات را با شبکه دوستان خود به اشتراک بگذارند. مشتریان همچنین می توانند با شما تعامل داشته باشند و ایده ها و پیشنهادات خود را برای بهبود کسب و کار شما به اشتراک بگذارند. رسانه های اجتماعی همچنین به رشد شفاهی کسب و کار شما کمک می کنند.

6-محتوای ویدیویی را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید

اگر می‌توانید چند ویدیوی جالب مرتبط با کسب‌وکار خود تولید کنید، ارسال آن‌ها در سایت‌هایی مانند YouTube و Vimeo می‌تواند جریان ثابتی از ترافیک وب‌سایت را برای شما ارسال کند. ارسال به این سایت ها رایگان است و سود بالقوه ترافیک از آنها نجومی است. برای به حداکثر رساندن نوردهی، مطمئن شوید که بیش از یک ویدیو ارسال می‌کنید.

7-عکس ها را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری آنلاین عکس مانند اشتراک گذاری آنلاین ویدیو است. اگر عکس‌هایی دارید که مرتبط با کسب‌وکار شما هستند، از اشتراک‌گذاری آن‌ها در پلتفرم‌های بصری مانند اینستاگرام و پینترست نترسید.

شما می توانید تصاویری از محصول یا افرادی که از محصولات شما استفاده می کنند، تصاویر کارکنان، رویدادهای شرکت یا تصاویر مربوط به کسب و کار خود را پست کنید – تنها محدودیت تخیل شماست. این باعث افزایش دید وب سایت شما می شود و بازدیدکنندگان هدفمند بیشتری را به سایت شما می فرستد.

8-از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک استفاده کنید

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) به ندرت ارزان در نظر گرفته می شود، اما می تواند حجم عظیمی از ترافیک با تبدیل بالا را به سایت شما برساند. برای استفاده بهینه از تبلیغات PPC باید تعادلی بین هزینه و درآمد پیدا کنید.در حالی که می تواند برای کسب و کار شما بسیار مفید باشد، اما اگر مراقب نباشید می تواند بودجه شما را کاهش دهد. شما می توانید تبلیغات PPC را تقریباً در تمام موتورهای جستجوی اصلی و همچنین در سایت هایی مانند فیس بوک خریداری کنید.

9-بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی در گذشته به عنوان هرزنامه انگ انگ زده می شد – اما تغییرات در حفاظت از داده ها و قوانین بازاریابی به “پاکسازی” شهرت آن کمک کرده است. برای ایجاد یک کمپین بازاریابی ایمیلی مؤثر و قانونی، باید فهرستی از افراد علاقه مندی که فعالانه برای دریافت ایمیل از شما شرکت کرده اند، تهیه کنید. معمولاً، شما باید چیزی را در اختیار دیگران قرار دهید تا افراد را به ارائه آدرس ایمیل و اجازه ارسال ایمیل به آنها ترغیب کنید. این می تواند چیزی به سادگی یک گزارش یا سند کوچک باشد که ارزش واقعی ارائه می دهد پس از اینکه لیست خود را ایجاد کردید، می توانید بازاریابی ایمیلی را شروع کنید. مهم است که به گیرندگان خود اجازه دهید در صورت تمایل هر زمان که بخواهند خود را از لیست شما حذف کنند.

10-در لیست مشاغل محلی ظاهر شوید

اگر در حال تبلیغ یک شرکت آجر و ملات هستید، باید از فهرست‌های تجاری محلی موتورهای جستجو مانند Google My Business استفاده کنید. هنگامی که شخصی در منطقه عملیاتی شما جستجو می کند، وب سایت شما در صفحه اول با خدمات محلی مشابه قرار می گیرد.این می تواند راهی عالی برای به دست آوردن یک تجارت نوپا در مقابل هزاران مشتری بالقوه محلی باشد.

11-به دایرکتوری های آنلاین بپیوندید

درست است که برخی از دایرکتوری های آنلاین در حال از دست دادن کاربرد خود در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو هستند، اما همچنان می توانید از دایرکتوری های محلی استفاده کنید که منطقه خاص شما را هدف قرار می دهند. شما ممکن است یک افزایش کوچک به رتبه صفحه خود و مقداری ترافیک از خود دایرکتوری دریافت کنید.

تغییری در نحوه کار برخی دایرکتوری ها ایجاد شده است. بسیاری در حال حاضر به اعضای عمومی اجازه می دهند تا مشاغل خاص را تبلیغ کنند و با تجار محلی مرتبط ارتباط برقرار کنند. در ازای پرداخت هزینه ای ناچیز، تاجران می توانند برای مشاغلی که آگهی شده اند، پیشنهاد ارائه دهند.

تاجران همچنین می توانند نمایه ای در مورد کسب و کار و خدماتی که ارائه می دهند اضافه کنند و از مشتریان رتبه بندی کنند.

راه‌های مختلفی برای معرفی نام کسب‌وکارتان وجود دارد، و باید از برخی یا همه آنها استفاده کنید. با هزینه های بسیار کم، یا احتمالاً رایگان، می توانید با استفاده از ثروت مشتریان آنلاین، پایگاه مشتریان خود را به شدت افزایش دهید.فرصت‌های جدید هر روز ظاهر می‌شوند، پس حتماً مراقب آن‌ها باشید.

  • ادامه …
  • ادامه …
  • ادامه …
  • ادامه …
  • ادامه …

ارسال دیدگاه