بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی یک اصطلاح فراگیر برای بازاریابی آنلاین محصولات و خدمات است. این شامل انواع روش ها و پلتفرم ها برای برقراری ارتباط با مشتریان مانند وب سایت، ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین است.درباره بازاریابی اینترنتی، نقش و اهمیت آن در تجارت و نحوه استفاده از آن به نفع خود بیشتر بدانید. بازاریابی اینترنتی به استراتژی هایی اطلاق می شود که برای بازاریابی محصولات و خدمات به صورت آنلاین و از طریق سایر ابزارهای دیجیتال استفاده می شود. اینها می توانند شامل انواع پلتفرم ها، ابزارها و سیستم های تحویل محتوا آنلاین باشند، مانند:

-محتوا و طراحی سایت

-بازاریابی ایمیلی

-رسانه های اجتماعی

-وبلاگ نویسی

-ویدئو/پادکست

-تبلیغات آنلاین

حمایت های مالی و تبلیغات پولی

در حالی که هدف ظاهری بازاریابی اینترنتی فروش کالاها و خدمات یا تبلیغات از طریق اینترنت است، اما این تنها دلیلی نیست که یک تجارت این کار را انجام دهد. یک شرکت ممکن است برای انتقال پیامی در مورد خود (ایجاد نام تجاری خود) یا برای انجام تحقیقات بازاریابی آنلاین داشته باشد.

بازاریابی آنلاین همچنین می تواند راهی موثر برای شناسایی بازار هدف، کشف خواسته ها و نیازهای یک بخش بازاریابی، ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان، یا ایجاد قدرت و تخصص در یک صنعت باشد.   نام های جایگزین: بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی دیجیتال

بازاریابی اینترنتی چگونه کار می کند

بازاریابی اینترنتی از فعالیت آنلاین مشتریان برای ارتباط آنها با یک کسب و کار از طریق دسترسی به آنها در مکان های مختلف در اینترنت استفاده می کند. انواع بازاریابی اینترنتی که یک کسب و کار استفاده می کند به مدل کسب و کار، انواع محصولات، مشتریان هدف، بودجه و موارد دیگر بستگی دارد.

محتوا و طراحی سایت

یک وب سایت تجاری به مشتریان این امکان را می دهد که:

کسب و کار خود را به صورت آنلاین پیدا کنید

مکان کسب و کار یا اطلاعات تماس خود را بیاموزید

محصولات یا خدمات خود را کشف کنید

برای لیست ایمیل خود ثبت نام کنید

درخواست اطلاعات بیشتر

خرید

وب‌سایت‌ها اغلب از بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که محتوای آنها در موتورهای جستجو در رتبه بالایی قرار می‌گیرد و به راحتی برای مشتریان پیدا می‌شود.

بازاریابی ایمیلی

می توانید از ایمیل برای ارسال نامه مستقیم به صورت الکترونیکی و نه از طریق اداره پست استفاده کنید. ایمیل های مشتریان را از طریق خرید یا ثبت نام در وب سایت جمع آوری کنید، سپس از ایمیل ها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم، تشویق خرید و ایجاد روابط استفاده کنید.

یک مطالعه خرده‌فروشی در سال 2019 که بیش از یک میلیارد جلسه خرید را بررسی کرد، نشان داد که بازاریابی ایمیلی نرخ تبدیل 2.5 درصدی دارد، در حالی که این نرخ برای رسانه‌های اجتماعی تنها 1.1 درصد است. (بالاترین نرخ مکالمه، ارجاع مستقیم، 3.0%)11 بود

رسانه های اجتماعی

اکثر مصرف کنندگان از نوعی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، اگرچه نوع تمرکز شما به رفتار بازار هدف شما بستگی دارد. بیش از 90 درصد افراد 18 تا 29 ساله به نوعی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و در حالی که با افزایش سن استفاده از آن کاهش می یابد، همچنان می توان از آن برای دسترسی به مصرف کنندگان در همه گروه های سنی استفاده کرد. بیش از 60 درصد از افراد بالای 65 سال از نوعی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و این تعداد احتمالاً همچنان در حال رشد هستند. به عنوان مثال، مصرف کنندگان مسن تر به احتمال زیاد از پلتفرمی مانند فیس بوک استفاده می کنند. هزاره ها اغلب از اینستاگرام استفاده می کنند. و مصرف کنندگان جوان بیشتر به پلتفرم های ویدئویی مانند TikTok یا YouTube علاقه مند هستند. بیابید مشتریان ایده آل شما وقت خود را در کجا می گذرانند و تلاش خود را در آنجا متمرکز کنید.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی به شما این امکان را می دهد که سئوی وب سایت خود را با افزودن مقالات و پست ها در مورد کلمات کلیدی هدفمند خاص افزایش دهید. این احتمال را افزایش می دهد که مشتریان در نتیجه جستجوی آنلاین وب سایت شما را پیدا کنند و از آن بازدید کنند. همچنین می توانید برای وبلاگ ها، مجلات یا وب سایت های دیگران بنویسید. این می تواند مخاطبان شما را افزایش دهد و کسب و کار شما را در مقابل مشتریان بالقوه بیشتری قرار دهد.

ویدئو و پادکست

برخی از سازندگانی که ویدیوها یا پادکست‌ها را می‌سازند، از آن به‌عنوان تنها تجارت خود استفاده می‌کنند. مواقع دیگر، کسب‌وکارها از این پلت‌فرم‌ها برای ایجاد تخصص، ارتباط با دیگران در صنعت، و ایجاد قیفی برای مشتریان جدید استفاده می‌کنند تا بتوانند به محصولات یا خدمات خود علاقه پیدا کنند. به خصوص پادکست ها در حال افزایش محبوبیت هستند. بیش از 100 میلیون آمریکایی هر ماه به پادکست گوش می دهند

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک در موتورهای جستجو عبارات جستجوی خاصی را هدف قرار می دهند که مشتریان بالقوه ممکن است از آنها استفاده کنند. تبلیغات هدفمند در رسانه های اجتماعی که برای دسترسی به بخش های خاصی از کاربران پلت فرم که ممکن است به محصولات، خدمات و تبلیغات کسب و کار شما علاقه مند باشند، طراحی شده اند. همچنین می توانید تبلیغات نوار کناری را در وب سایت های دیگران یا در بازاریابی ایمیلی آنها قرار دهید. تبلیغات آنلاین زمانی بیشترین تأثیر را دارند که «همخوان» باشند، یا مرتبط با جایی که ظاهر می شوند یا مخاطب هدف به دنبال آن هستند. شخصی‌سازی همچنین می‌تواند نرخ پاسخ‌دهی به تبلیغات آنلاین را، به‌ویژه در مراحل اولیه فرآیند تصمیم‌گیری مصرف‌کنندگان، افزایش دهد. با این حال، شخصی‌سازی زمانی مؤثرتر است که تبلیغات به کار گرفته شود

AR در مکانهای متجانس

می توانید از مخاطبانی که شخص دیگری با حمایت مالی یا تبلیغات پولی ایجاد کرده است استفاده کنید. این کمپین های بازاریابی به شما این امکان را می دهد که به شخصی که مخاطبانش با بازار هدف شما مطابقت دارد پول بدهید تا در مورد محصولات و خدمات شما بحث، استفاده، تبلیغ یا به اشتراک گذاری با دنبال کنندگان خود داشته باشند.این امر هم می تواند آگاهی از برند را افزایش دهد و هم باعث فروش شود، به خصوص اگر کمپین را با یک کد تبلیغاتی هدفمند یا پیشنهاد ویژه جفت کنید.

آیا برای کسب و کارم به بازاریابی اینترنتی نیاز دارم؟

بازاریابی اینترنتی به طور فزاینده ای برای کسب و کارهای مختلف اجباری می شود. مشتریان هر روز زمان زیادی را به صورت آنلاین سپری می کنند، از جمله چک کردن ایمیل، مرور رسانه های اجتماعی، استفاده از موتورهای جستجو و بازدید از وب سایت ها. مصرف کنندگان از انواع روش های آنلاین برای یافتن، تحقیق و در نهایت تصمیم گیری برای خرید استفاده می کنند. بیش از 40 درصد از مصرف کنندگان گزارش می دهند که هنگام جستجوی یک محصول یا خدمات ابتدا به جستجوی گوگل روی می آورند و 26 درصد از مصرف کنندگان می گویند که هر هفته به صورت آنلاین خرید می کنند.

با این حال، ترافیک از صفحات رسانه های اجتماعی و تبلیغات حدود 8 درصد از مصرف کنندگانی را تشکیل می دهد که وب سایت های خرده فروشی را کشف می کنند. این درست است حتی اگر کسب و کار شما کوچک و محلی باشد. از سال 2015 تا 2017، گوگل شاهد افزایش جستجوهای «نزدیک به من» از طریق تلفن همراه با تغییراتی از جمله «برای خرید» یا «آیا می توانم بخرم» به میزان 500 درصد رشد کرده است – رقمی که احتمالاً همچنان در حال افزایش است. مهم نیست که چه نوع کسب و کاری دارید یا در کجا قرار دارید، سرمایه گذاری در بازاریابی اینترنتی می تواند به شما در ایجاد کسب و کار، ارتباط با مشتریان و فروش کمک کند.

  • ادامه …
  • ادامه …
  • ادامه …
  • ادامه …
  • ادامه …

ارسال دیدگاه