مردم طراحی را نمی فهمند؟

مردم طراحی را نمی فهمند؟

می گویند تجربه بهترین معلم است. این مطمئناً درست است، اما به دست آوردن این تجربه می تواند باعث ایجاد درد شود. وقتی کسی تجربه خود را با شما به اشتراک می گذارد تا بتوانید از ضربه های سخت جلوگیری کنید، بسیار کمتر دردناک است. تصور کنید در حال پیاده‌روی طولانی هستید، زمانی که شخصی از جنگل بیرون می‌آید تا به شما اطلاع دهد که مسیر در کجا شسته شده است. مطمئناً، در نهایت آن را متوجه می‌شدید – اما یک توصیه فعالانه از کسی که قبلاً آنجا بوده است نیز می‌تواند ارزشمند باشد.

زمانی که شروع به کار طراحی خود کردم، خوش شانس بودم که از مدیران خلاق و مربیانم توصیه های خوبی دریافت کردم. چیزهای دیگر، من باید راه سخت را تجربه می کردم. در طول سال‌ها، چند مشاهدات جمع‌آوری کرده‌ام که فکر می‌کنم ارزش گذشتن از آنها را دارند.

درست مانند بازخورد در تست قابلیت استفاده، نقاط اصطکاک در حرفه شما فرصت هایی برای بهبود و رشد هستند.

1-مردم طراحی را به عنوان محصولات قابل تحویل می بینند

تعداد بسیار کمی از افرادی که با آنها کار خواهید کرد واقعاً متوجه می شوند که طراحان چه کاری انجام می دهند – بسیار کمتر از اینکه ما چگونه آن را انجام می دهیم. فقط این نیست که وقتی منظورشان رابط کاربری است، UX می گویند. مفاهیم طراحی اساسی وجود ندارد. و اگر به اندازه کافی خوش شانس باشند که بدانند به چه چیزی نیاز دارند، اغلب فاقد واژگان لازم برای توضیح آن برای شما هستند.

مردم اغلب طراحی را با اسناد و کالاهایی که تولید می کند یکی می دانند. آنها فاقد دیدگاه گسترده تری از طراحی به عنوان فرآیند حل مسئله هستند.

زمینه را تغییر دهید. همکاران و ذینفعان شما تاریک نیستند – فقط ابزاری برای برقراری ارتباط واضح در دنیای شما به آنها داده نشده است. بنابراین گفتگو را به سمت آنها ببرید.

در مورد زمینه های تخصصی آنها به اندازه کافی بیاموزید تا بتوانید به زبان آنها صحبت کنید و با کارهای آنها قیاس کنید که به آنها کمک کند کار شما را درک کنند. درک آنها رشد خواهد کرد – و درک شما نیز رشد خواهد کرد!

2-هیچ کس مانند شما به فرآیند اهمیت نمی دهد

به عنوان طراحان و توسعه دهندگان، ما بر اساس فرآیند زندگی می کنیم و می میریم. اما اکثر افراد دیگر واقعاً فقط به نتایج نهایی اهمیت می دهند. حقیقت غم انگیز این است که بسیاری از آنها به هیچ وجه نمی توانند با این روند ارتباط برقرار کنند. هنگامی که شما شروع به جستجو در مورد گردش کار کنید، چشمان آنها خیره می شود. این می تواند ناامید کننده باشد، اما به این معنا نیست که شما هنوز نمی توانید یک فرآیند عالی بسازید، یا در نهایت به تیم کمک کنید تا ارزش آن را درک کند.

سعی نکنید با شخص دیگری بحث کنید تا به فرآیند اهمیت دهد. ایده های خود را در نتایج نهایی بفروشید.

با گذشت زمان، می‌توانید از فرآیندی دفاع کنید که به نتایج شگفت‌انگیز شما دست یافته است و درک درستی از آن ایجاد می‌کند. به زودی افراد بیشتری را به سمت علت یک فرآیند عالی جذب خواهید کرد. تا اون موقع صبور باش

3-هر روز برنده جایزه نیست

بسیاری از ما مدرسه طراحی را به‌عنوان رویاپردازی با چشم‌های گشاد ترک می‌کنیم. دنیا مال ما خواهد شد! افق ها نامحدود است. ما این ایده را دریافت می کنیم زیرا پروژه های مدرسه باز هستند و اینترنت باعث می شود همه فکر کنند که طراحی یک کیک در آسمان و یک بشکه آبجو رایگان است.

واقعیت این است که طراحان فعال تحت بسیاری از محدودیت‌های بسیار واقعی عمل می‌کنند. ذینفعان ممکن است شما را مجبور به انجام کارهایی کنند که نمی خواهید. زمان تمام خواهد شد. بودجه کوتاه خواهد بود کار طراحی واقعی در مورد مصالحه کردن و انجام بهترین کاری است که می توانید با آنچه دارید انجام دهید.

خودتان را کتک نزنید زیرا هر روز کاری شبیه صفحه اول دریبل تولید نمی شود. موفقیت خود را در مقیاس طولانی تری بسنجید. شما بیشتر روزها یک تخته سنگ را به سمت بالای تپه هل می دهید، اما در عرض شش ماه خیلی بیشتر از زمانی که شروع کرده اید از تپه بالاتر خواهید رفت.

و بله، نمونه کار شما ممکن است در ابتدا شامل چند پروژه غیرقابل تحمل باشد، اما اگر به آن ادامه دهید، در نهایت پر از کارهایی خواهد بود که واقعاً به آن افتخار می کنید. تا زمانی که هستید به آن بچسبید.

4-طراحان کلیشه ای هستند

طراح بودن با یک کلیشه همراه است. ما در برخی از محافل به عنوان احمق های حساس، زورگو و گرانبها (مانند Edna Mode از Incredibles، فقط کمتر نوازشگر) به دست آورده ایم.

تا زمانی که تیم شما را بشناسد، ممکن است مجبور شوید بار عاطفی شخص دیگری را برای مدتی حمل کنید. فقط به یاد داشته باشید، آنها هنوز شما را نمی شناسند و در نهایت می خواهند با شما خوب کار کنند.

5-بازخورد 101 یک دوره ضروری نیست

ببینید، هیچ کس دوست ندارد کارش از هم پاشیده شود، اما ما در واقع در آن بسیار بهتر از بقیه هستیم. ما در مدرسه آموزش دیده ایم تا بازخورد انتقادی را به طور عینی بپذیریم. اما ما استثنا هستیم، نه قاعده. افراد در حوزه های دیگر کسب و کار در دریافت بازخورد آنقدر خوب نیستند. آنها آموزش ندیده اند گاهی اوقات احساس می کنید که می توانند آن را بشورند، اما نمی گیرند.

  • ادامه …
  • ادامه …
  • ادامه …
  • ادامه …

ارسال دیدگاه